Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 273 029 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Urodzinowo

 

...

 Klasycznie

...

Od tych spełniających nigdy nie atykułowane marzenia

...

Nowe zastosowanie łyżki

..

To są kolczyki "to be". Oni wiedzą, że mi nie trzeba dawać ryby, tylko wędkę

 


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (13) | dodaj komentarz

Korale z cukierków

...

Specjalnie na urodziny (szczególnie dla tych którzy swych urodzin obchodzić nie lubią)

....

Rzeczy potrzebne:

 ...

+ opakowanie cukierków

+ gumki do włsosów

 ...

Całkowity czas:

15 - 30 min

...

Całkowity koszt:

5 - 10 zł...


...

...Podziel się
oceń
0
1

komentarze (2) | dodaj komentarz

Prezent uniwersalny

 

Uwielbiam herbaty. Naprawdę, Może do przesady. Wolę kupować je bardziej niż biżuterię, a biżuterię kocham kupować. Lubię dostawać co dziwniejsze sztuki. Jak sama nie wypiję to poczęstuję:)

Osobiście uważam, że herbata to doskonały prezent. Sprawdza się, gdy się jest blisko z obdarowywanym jak i wtedy, gdy nie bardzo wiemy co by druga osoba chciała dostać. 

Nie lubię kupować herbat w typowych herbaciarniach. Wiąże się to z tym, że nigdy do końca nie wiem co w nich jest, są brzydko pakowane i do tego strasznie drogie.

Mój patent jest taki, że kupuję w sklepie zielarskim (lub innych spożywczym) mieszanki herbat lub pojedyncze składniki i mieszam je według uznania. Uwielbiam te herbaty. 100 gramów takiego suszu kosztuje od 4,50 zł do 8 zł. Ich atutem jest sprawdzone źródło, wadą - nieestetyczne opakowanie. 

Herbaty przesypuję do celofanowych woreczków, które kupiłam na allego, a które to służą mi do pakowania czekoladek, domowych trufli czy ciasteczek:)

Dodatkowo, wydrukowałam sobie etykiety (http://www.scribd.com/doc/25217900/JSIMprintercuts2) na samoprzylepnym papierze. Wystarczy tylko wstążka lub jakikolwiek dekoracyjny element oraz mini - klamerka. Gotowe:)

 

 

 
Podziel się
oceń
0
0

komentarze (2) | dodaj komentarz

Kartki bożonarodzeniowe

 

W zeszłym tygodniu ze współlokatorkami wypełniałyśmy misję przedbożonarodzeniową. Dziewczyny są w kole naukowym, które to koło organizuje przedświąteczny kiermasz (30 listopada, Hol UZ A-16) na uczelni, z którego dochód będzie przeznaczony na dzieciaki. 

 

Wprawdzie ja nigdzie nie zrzeszona, ale dajcie mi klej, nożyczki kilka papierów a jestem wasza.


Nasz cel: Zrobić jak najwięcej estetycznych i łatwosprzedajnych kartek. Przyjemne z pożytecznym. Bardzo mile spędzony wieczór:)


Poniżej zdjęcia przedstawiające warsztat pracy i połowiczne efekty naszej pracy.

 

 

 Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

pudełko wypełnione miłością


Są takie osoby, które zasługują na to by dać im coś naprawdę wielkiego, coś co odzwierciedli to jak wiele dla nas znaczą. Niektórym po prostu należy się góra czekolady, piętnaście skrzynek piwa, wagon niezapominajek. Naprawdę są tacy ludzie. Niemniej istotne są też maciupkie prezenty wielkości pudełka zapałek, które mimo ograniczonych rozmiarów są w stanie pomieścić ogrom naszych pozytywnych uczuć. Przykład poniżej.

Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | dodaj komentarz

candy jar

Prezenty, jak to prezenty... czasem trafiają się lepsze, czasem gorsze. Ostatnio otrzymałam coś naprawdę wyjątkowego. Był to ogromny, około trzylitrowy słój wypełniony cukierkami. Z wielgachną kokardą. Przecudowny i idealny dla takiego łasucha jak ja.  

Jest to doskonały przykład, że czasem nie ma co kombinować.Podziel się
oceń
0
0

komentarze (1) | dodaj komentarz

Bon - ton

Bony to doskonały prezent gdy się nie wie co kupić bliskiej osobie. Pomocne też gdy aktualnie nie mamy pieniędzy, choć trzeba przyznać, że mogą one być ultra – kosztowne w dłuższym czasie.

Bony muszą być zrobione własnoręcznie, bo się inaczej nie liczą!!! Można na nich zapisać dosłownie wszystko, ale trzeba pamiętać, że druga osoba będzie w konsekwencji domagać się ich realizacji :)

Najlepiej jest jak bony są wysoce dostosowane do odbiorcy. Niech dotyczą ulubionej kawy w ulubionej kawiarni, wycieczki rowerowej, gdy osoba obdarowywana takie lubi lub masażu. Niech to bedą małe  przyjemności.

Co potrzeba:

Kolorowy papier, nożyczki długopis, taśmę klejącą

Wykonanie (15 -20 min):

Zaczynamy od wycięcia tylu małych karteczek ile bonów chcielibyśmy dać.  Niech będą identycznych rozmiarów (proponuję 7cm x 5cm).

Wypisujemy zgodnie z włąsnymi pomysłami.

Robimy kopertę na bony. Fanie jest też zrobić regulamin.

Dodakowo z pozostałego papieru robimy kopert w sam raz na nasze bony. Cośtam ładnego na niej piszemy i już may prezent.

Nie ma co się martwić, że one są artystycznie niepewne. Liczy się pomysł i chęć sparwienia przyjemności drugiej osobie. A takie bazgrołowate mają nawet większy urok.

A oto przykładowy regulamin:


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (4) | dodaj komentarz

książeczka życzeniowa

Gdy laurki wydają się zbyt oklepane, proponuję "książeczkę życzeniową". Jest to prezent zrobiony na bazie książeczki dla małych dzieci i uzupełniona o indywidualne treści. 


Tego typu książeczki można kupić w większości księgarni. Dostępne są różne kategorie tematyczne: owoce, zwierzaki, kolory... Ja polecam zabawki. 

Idea jest taka, iż każdy obrazek jest pretekstem do jakiegoś życzenia. Na przykład na stronie z samochodem można napisać "być w końcu się dorobiła", albo cokolwiek co pasuje.

Taki prezent wymaga trochę kreatywności, ale też pokazuje jak bliskie są  nasze relacje z obdarowywanym.
Potrzebne będą:
- książeczka (3 zł)
- pisak do cd (5zł)

Czas realizacji: 15 min

Podziel się
oceń
0
0

komentarze (1) | dodaj komentarz

stat4u

O moim bloogu

Przepisy jak zrobić coś ciekawego z niczego:)

Więcej w serwisach WP

Bloog.pl

Facet