Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 273 038 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Trashion/Upcycling

Skocz do komentarzy

...

Czego to człowiek nie dowie się buszyjąc po Internecie? Złakniona inspiracji w dziedzinie DIY natrafiałam na słowa - klucze. Tymi słowami są TRASHION i UPCYCLING.

...

Trashion jest to połączenie angielskich słów "trash" (śmieć) i "fashion" (moda). Trashion polega na przerabianiu starych, zepsutych, zbędnych, niemodnych rzeczy (zarówno ubrań jak i innych obiektów) na całkiem nowe przedmioty. Jest to recycling w czystej postaci.

..

Można zatem przyjąć, że część tego co robię przez te ostatnie 20 lat to TRASHION. Wszystkie te zamki, torebki, patchworki a na samych początkach - sukienki dla lalek szyte ze staników mamy, to właśnie to.

...

Tym świadomie i nieświadomie trashionem zainteresowanych polecam stronę outsapop. Poniżej naszyjnik z zamków oraz wieszaki handmade oraz logo strony. Wszystko z outsapop.

...

..

...

...

...

Inne słowo - klucz, funkcjonujące w obszarze DIY to UPCYCLING. Wiąże się ono z klasycznym i dobrze nam znanym recyclingiem, zakłada jednak, że o ile recycling kojaży się z produkcją przedmiotów gorszej jakości (czy to fizycznej, czy estetycznej), np. papier toaletowy z recyclingu jako gorszej jakości od pierwotnego, o tyle UPCYCLING to coś lepszego niż jego pierwotne zastosowanie.

 

Przykłdy Upcyclingu:

...

via www.greatgreengoods.com

...

via www.greenfab.us

..

via www.psfk.com

..

www.etsy.com/shop/DandyFlorence

 

Podziel się
oceń
1
0
Komentarze do wpisu

Skocz do dodawania komentarzy

Zapamiętaj Nick

Zapamiętaj Blog

Wstaw emotikona

Akceptuję regulamin i zobowiązuję się do przestrzegania jego postanowień.

stat4u

O moim bloogu

Przepisy jak zrobić coś ciekawego z niczego:)

Więcej w serwisach WP

Bloog.pl

Facet